Wątpliwości dotyczące zdrowej diety roślinnej dotyczyły podaży pełnowartościowego białka w diecie wegańskiej oraz wegetariańskie. Jednak wątpliwość ta została rozwiązana poprzez zastosowanie w diecie bezmięsnej preparatów takich jak chlorella w proszku. Zasuszona chlorella w postaci sproszkowanej jest to suplement diety, przygotowany z algi słodkowodnej pochodzącej z Dalekiego Wschodu.

Chlorella w proszku jaką ma wartość odżywczą?

Chlorella jest to alga morska, która jest źródłem wielu składników odżywczych. W tym aminokwasów, minerałów, beta-karotenu oraz wielu witamin. Charakteryzuje się ona dużą zawartością białka roślinnego, które jest źródłem wszystkich, pożądanych dla organizmu ludzkiego, aminokwasów. Jest doskonałym uzupełnieniem diety wegańskiej oraz wegetariańskiej i zaliczana jest do żywności o wyjątkowych właściwościach.

Alga jest prawdziwą bombą witaminową. Stanowi źródło cennych minerałów, kwasów nukleinowych oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Zastosowanie chlorelli w proszku w diecie wegetariańskiej i wegańskiej

Przez wysoką zawartość pełnowartościowych białek, chlorella w proszku ze sklepu Planteon jest doskonałym zamiennikiem białka pochodzenia zwierzęcego. Dodatkowo zawiera ona żelazo oraz witaminę B12. Przez te właściwości polecana jest szczególnie jako składnik uzupełniający w diecie wegetariańskie oraz wegańskiej. Ma ona pozytywny wpływ na działanie układu krwionośnego oraz profilaktykę anemii.

Chlorella w proszku ma korzystny wpływ na układ odpornościowy

Suplementacja chlorellą wzmaga produkcję białych krwinek, które wspierają organizm w walce z wirusami i bakteriami. Dodatkowo mikroalga ma właściwości antybakteryjne i aseptyczne przez co przyspiesza gojenie ran.Suplementacja preparatem jest polecana także w zjawisku nadmiernej potliwości.

Chlorella w proszku ma działanie oczyszczające

Alga w postaci zasuszonego proszku ma silne działanie detoksykacyjne. Wspiera proces regeneracji wątroby. Pomaga wiązać metale ciężkie w organizmie, przyspieszając proces ich usuwania. Dodatkowo chroni przed ponownym wnikanie zanieczyszczeń. Wþływa także korzystnie na wygląd cery, włosów i paznokci. Dzięki zawartości cennych kwasów nukleinowych, chlorella spowalnia procesy starzenia się komórek.