Spędzenie wieczoru letnią porą na zewnątrz bardzo często jest dość uciążliwe, a to za sprawą owadów, które nie dają człowiekowi odpocząć. Ten problem jest także często spotykany w lokalach gastronomicznych, w których przecież musi być zachowana czystość i sterylność. Jest jednak dobre rozwiązanie tego problemu. Wystarczy wybrać lampę owadobójczą, która poradzi sobie z natrętnymi muchami czy komarami w szybki i prosty sposób.

Na jakiej zasadzie działa lampa owadobójcza?

Przede wszystkim na początku warto zapoznać się z rodzajami lamp owadobójczych. Wyróżnia się lampy:

  • rażące
  • lepowe
  • wiatrakowe.

W każdym z wymienionych wyżej modeli znajduje się wabik. Jest nim świetlówka UV-A, która emituje promieniowanie ultrafioletowe. Najpopularniejsze są lampy rażące, w których zamontowana jest kratka podłączona do prądu o dużym natężeniu. W momencie kontaktu z nią owad ginie i spada do pojemnika znajdującego się w lampie. W lampach lepowych zamontowany jest wkład lepowy, do którego owady się przyklejają. W modelach wiatrakowych zamontowany jest specjalny wiatraczek, który wsysa owady do środka, ale ich nie zabija. Owady trafiają do specjalnego pojemnika, z którego można je potem uwolnić.

Zalety lamp owadobójczych

Lampy owadobójcze przede wszystkim są bezpieczne dla człowieka. Promieniowanie emitowane przez świetlówkę jest na tyle znikome, że nie szkodzi. Dodatkowo w wielu modelach zastosowane są specjalne obudowy, które pochłaniają to promieniowanie. Lampy skutecznie radzą sobie z natrętnymi owadami i nie ma konieczności stosowania żadnych środków chemicznych, które najczęściej szkodzą środowisku i ludziom. Dostępne są one w wielu ciekawych wzorach, dzięki czemu można je dopasować do nowoczesnych aranżacji. Mogą być zamontowane na suficie lub ścianie. Niejednokrotnie doskonale komponują się z wyposażeniem, tworząc spójną całość. Dostępne są także modele zasilane bateriami, dzięki czemu są mobilne. W przypadku lokali gastronomicznych najlepszym wyborem są lampy lepowe i wiatrakowe. Ogromnym plusem lamp owadobójczych jest ich cena. Najtańsze modele można już nabyć za kilkadziesiąt złotych.

Gdzie sprawdzą się lampy owadobójcze?

Lampa owadobójcza (zobacz) jest idealnym rozwiązaniem we wszystkich pomieszczeniach, w których ma być spokojnie, czysto i bezpiecznie. Można jej używać w restauracjach, barach, hotelach czy w domu. Przyda się także podczas wyjazdu wakacyjnego. Wybierając model zasilany bateriami, można mieć go zawsze pod ręką. Sprawdzi się w ogrodzie podczas wieczornego grilla i w czasie biwakowania pod namiotem.