W dzisiejszych pełnych stresu i bieganiny czasach – każda godzina jest na wagę złota. Kilkugodzinne stanie przy garnkach – to już było. Nowoczesne panie domu oraz panowie zajmujący się domowymi pieleszami stawiają na połączenie tradycji i innowatorskiej myśli.

Hybrydą obydwu wymiarów czasowych jest szybkowar: https://ostry-sklep.pl/c/76/szybkowary-garnki.html Szczelny garnek zawierający technologię wspierającą tworzenie wyższego ciśnienia podczas gotowania to wynalazek na miarę XXI wieku.

garnek szybkowar

Użycie wody to dodatkowa zaleta szybkowaru. Przyrządzane z jego pomocą potrawy są nie tylko smaczne, ale również mało kaloryczne. Na szczególną uwagę zasługuje również energooszczędność. Krótszy czas przyrządzania związany jest z mniejszym zużyciem energii- zarówno elektrycznej, jak i gazowej. Aktualnie oferowane szybkowary otrzymać możemy w wersji gazowej, jak i elektrycznej.

Część osób początkowo sceptycznie podchodzi do użycia szybkowaru. Uważają one, że warzywa i owoce stracą smak, a wszystko będzie przypominało breję. Prawda jest niestety zgoła inna. Korzystający z szybkowarów wskazują nie tylko na szybszy czas gotowania, ale również przepiękny wygląd potraw, które są zdrowsze niż przygotowane z użyciem tłuszczów takich jak masło i olej. Dzięki szybkowarowi zdrowe gotowanie jest możliwe.