Choć w trakcie uroczystych przyjęć na polskich stołach pojawia się wiele ciast, sałatek i różnego rodzaju przekąsek, w większości domów nie zapomina się o tak ważnym dodatku, jakim są owoce. Jak zmieścić je na suto zastawionym stole?

W jakich naczyniach można podawać owoce?


Owoce można wyłożyć na ozdobnych tackach lub dekoracyjnych talerzach, można też wykorzystać szklane miski. Niestety, wszystkie te naczynia mają dość ograniczoną pojemność,a przecież w przypadku owoców ważną sprawą jest unikanie ścisku. Alternatywą dla tych, którzy chcą wyeksponować na stole większą ilość różnych przysmaków, będzie szklana patera na owoce.

Szklana czy nowoczesna: jakie patery można wybrać?


Wybór pater jest dziś tak szeroki, iż dla każdego znajdzie się dobre rozwiązanie. Dla tych, którzy lubią pięknie eksponować owoce i tworzyć z nich ciekawe ekspozycje, a jednocześnie dysponują stołami o ograniczonej powierzchni, dobrym rozwiązaniem będą szklane patery składające się z dwóch lub trzech poziomów. Dla tych, którzy stawiają na kreatywne rozwiązania, cenną ozdobą stołu może się stać patera na owoce Nowoczesna forma i ciekawa kolorystyka takich naczyń może sprawić, iż staną się one wspaniałą ozdobą każdego stołu.

Sposobów na podanie owoców w ciekawy sposób jest sporo, mimo to patery wciąż cieszą się największym powodzeniem. Piękne, wygodne i zajmujące niewiele miejsca, są ważnymi dekoracjami niejednego stołu.