Młynek do pieprzu bez wątpienia jest podstawowym narzędziem każdego kucharza, któremu nie tylko zależy na czasie, ale także na wygodzie. Co więcej, młynki te coraz częściej wykorzystuje się również coraz częściej w domowych kuchniach. Warto więc postawić na młynek ręczny, czy może elektryczny?

Dla kogo są elektryczne młynki do pieprzu?

młynek do pieprzu
profesjonalny młynek do pieprzu w Technica.pl

Młynek do pieprzu nie od dziś stał się podstawowym narzędziem w lokalach gastronomicznych, a także w kuchni wielu gospodarstw domowych. Nie da się ukryć, że jest to akcesorium niezwykle ułatwiające dozowanie pieprzu, a co więcej, jest on maksymalnie wygodny w użyciu. Dla kogo więc przeznaczony jest elektryczny młynek do pieprzu? Cóż można śmiało powiedzieć, że elektryczne modele młynków najlepiej sprawdzą się w przypadku kucharzy, którzy lubią mieć kontrolę nad ilością pieprzu, który dodają do danej potrawy. Bez wątpienia, największa zaleta tego typu urządzeń jest to, że wystarczy jedno dotknięcie, a automatycznie zostaje uruchomiony mechanizm mielenia. Młynki te również świetnie sprawdzą się dla osób w podeszłym wieku, które nie mają już tyle siły i energii, by poświęcić ją na mielenie ręczne. Warto wspomnieć, że wiele młynków do pieprzu działających w oparciu o mechanizm elektryczny posiada również:

  • automatyczne dozowniki
  • wbudowane oświetlenie LED- dzięki, któremu można nawet w warunkach słabego oświetlenia, dokładnie kontrolować ilość dodawanego pieprzu.

Warto jednak zauważyć, że elektryczne młynki mogą mieć jedną wadę. Znacznie ciężej się je napełnia, a także posiadają mniejszy pojemnik na pieprz, gdyż przestrzeń zajmują również baterie.

Młynki do pieprzu ręczne

Przeciwieństwem młynków automatycznych, są młynki ręczne, które od wielu już lat należą do najlepiej sprzedających się na rynku. Najczęściej są one wykonane z materiałów drewnianych lub akrylu, a także są wyposażone w mechanizm mielący wykonany ze stali lub ceramiki. Tego typu młynki do pieprzu również zapewniają kontrolę nad jego dozowaniem, a co więcej pozwalają regulować mechanizm mielenia, dzięki czemu można dostosować grubość zmielonych ziaren.