Zakup kuchenki indukcyjnej powinien być przemyślany. Nie każdy model będzie odpowiedni, ale ponieważ obecnie jest duża różnorodność, każdy z pewnością będzie mógł znaleźć swojego faworyta. O czym warto pamiętać kupując tego typu sprzęt do kuchni? Na co warto się przygotować? Oto garść porad, dzięki którym Twoje zakupy będą jeszcze bardziej racjonalne.

Jakie garnki do kuchenki indukcyjnej?

Decydując się na zakup kuchenki indukcyjnej, warto pomyśleć również o kupnie podstawowych narzędzi do przygotowywania potraw i posiłków na ciepło. Nie każdy garnek będzie mógł spełniać swoją funkcję przy indukcji, dlatego warto doposażyć kuchnię w odpowiednie narzędzia. Najlepsze będą garnki stalowe lub żeliwne, a także emaliowane. Dno naczynia powinno przyciągać magnes. Wybierając się na zakupy należy szczególnie zwrócić uwagę na garnki, które mają oznaczenie w postaci piktogramu „INDUKTION”, który oznacza, iż dane naczynie nadaje się do stosowania przy indukcji.

Nowoczesne kuchenki indukcyjnej – co warto wiedzieć?

Szukając idealnej kuchenki warto przemyśleć ile pól grzewczych będzie faktycznie wykorzystywanych oraz jakie wymiary powinien mieć sprzęt. Przed zakupem warto dokładnie zmierzyć obszar, w którym ma docelowo stać kuchenka. Nowoczesne sprzęty są wyposażone w liczne funkcje dodatkowe, m.in.:

  • Możliwość automatycznego łączenia pól grzewczych w przypadku, gdy gotowanie odbywa się w większym naczyniu
  • Automatyczne wyczuwanie garnka
  • Zapamiętywanie temperatury grzania
  • Gotowanie z turbodoładowaniem

Stawiając na kuchenkę indukcyjną warto także przemyśleć jej kolor. Bardzo popularne są kuchenki białe oraz czarne, ale wśród ofert dostarczanych przez sklepy pojawiają się również opcje w innych kolorach – np. w beżu.