Okres letni to czas, kiedy gotowanie gorących potraw staje się nie tylko czasochłonne, ale też męczące. Warto wtedy postawić na gotowe potrawy prosto z lodówki, które idealnie sprawdzą się jako przekąska oraz dodatek do głównego dania. Warto przyjrzeć się koreczkom śledziowym oraz przepisom, które można z nich stworzyć.

Koreczki śledziowe – propozycje przepisów

Koreczki śledziowe są idealną propozycją dla dzieci oraz dla dorosłych. Potrawa ta może być serwowana na różne sposoby. Kluczowym jest podania ryby z ciekawym sosem lub odpowiednim warzywem, który dopełni całość. Koreczki śledziowe przepis na sałatkę to jedna z bardziej popularnych propozycji, która pozwala na przyrządzenie czegoś dobrego w zaledwie kilka minut. Sałatkę ze śledziami można przygotować na przykład z dodatkiem ogórka, ziemniaków, a także majonezu. Warto więc postawić na ciekawe połączenia smakowe.

przygotowywanie koreczków śledziowych na imprezę

Koreczki śledziowe na imprezę

Koreczki śledziowe na imprezę od lisner.pl nadadzą się na szereg okazji. Można je serwować na przyjęcia urodzinowe, na wszelkiego rodzaju rocznice. Będą idealne zarówno na przyjęcia domowe, jak i te w plenerze. Warto przy tym dodać, że koreczki śledziowe są ciekawym pomysłem, które można podać z różnymi sosami. Idealnie sprawdzą się z:

  • sosem musztardowym,
  • sosem koperkowym,
  • sosem tzatziki,
  • sosem śmietanowym.

Można natomiast poszukiwać swojego ulubionego połączenia i podawać koreczki na różne sposoby. Sos wzbogaci smak oraz stanie się powodem, dla którego goście oraz domownicy poznają smak ryby na nowo. Idealne koreczki można rozpoznać już na pierwszy rzut oka. Apetyczny jest ich kolor oraz kształt. Taka przekąska jest smaczna oraz zdrowa można serwować ją bezpiecznie nawet osobom prowadzącym rozmaite diety. Ryba jest całkowicie bezpieczna dla cukrzyków, osób z celiakią oraz tych, które wystrzegają się potraw mięsnych.