Czy warto kupić blender wysokoobrotowy?

Odpowiedź jest oczywista. Warto. Od pewnego czasu blender wydaje się być narzędziem niezbędnym. Po pierwsze dlatego, że dzięki niemu można przygotowywać smaczne i zdrowe dania. Po drugie, blender wysokoobrotowy to urządzenie bardzo pożyteczne szczególnie w kuchni roślinnej, gdzie dużo się mieli, miksuje rozdrabnia.

Na czym polega różnica między zwykłym blenderem kielichowym a tym wysokoobrotowym?

Po pierwsze na cenie. Za blender dobrej klasy zapłacimy około 2000 zł choć można kupić taniej albo znacznie drożej. Dlatego zanim blender wysokoobrotowy na stałe zagości w kuchni, trzeba porównać wybrane modele, najlepiej odwiedzić sklep i pozwolić sprzedawcy na prezentację. Różnicę dostrzec można już na pierwszy rzut oka.

Blendery wysokoobrotowe są wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów, są o wiele cięższe i masywniejsze od tańszych modeli, są wyposażone w systemy kontrolujące temperaturę oraz mają niezwykle wytrzymałe ostrza, które potrafią osiągać nawet do 30 tysięcy obrotów na minutę, co przyczynia się do zachowania wszelkich wartości odżywczych, witamin i składników mineralnych zawartych w potrawach. dodatkowo posiadają funkcje, które mogą znacznie ułatwić pracę czy skrócić czas przygotowania posiłków.

Funkcje blendera mogą być manualne, czyli można ustawić wszystkie obroty noża i czas wedle uznania oraz w wersji dla początkujących automatyczne z góry ustalonymi programami. Warto nadmienić, że każdy dobry blender wysokoobrotowy automatyczny ma także funkcje manualne. Ilość automatycznych programów i czas ich trwania zależy od modelu.
Należy też zwrócić uwagę czy producent rekomenduje kielich do potraw suchych czy mokrych a może jednocześnie do obu? Do niektórych urządzeń trzeba dokupić kielich do mielenia suchego.

Najlepiej na żywo ocenić, za co trzeba zapłacić. Dobrze porozmawiać ze sprzedawcą, który powinien w przystępny sposób przybliżyć sposób działania urządzenia. Kupić natomiast można w sklepie internetowym, w ten sposób oszczędzimy 20 lub 30 % ceny.

Urządzenie polecane jest szczególnie dla tych, którzy lubią eksperymentować i preferują zdrowy tryb życia oraz tych na diecie warzywo – owocowej.