Wybierając nowy zaparzacz do kawy warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jego pojemność. Większe modele, jak łatwo się domyśleć doskonale nadają się do przygotowania magicznego napoju dla większej liczby osób. Aby wybrać odpowiedni model warto wziąć pod uwagę pojemność zwykłej filiżanki do kawy. Na półkach sklepowych można znaleźć wysokiej klasy sprzęt od 50 do nawet 250 ml.

Pojemność ma znaczenie

Osoby, które kawę piją w samotności albo we dwójkę, powinny zrezygnować z dużego zaparzacza. Pamiętać należy również i o tym, że im większy sprzęt tym większa cena, dlatego też nie warto przepłacać. Dla singli i par najlepszym wyborem jest zaparzacz do kawy o pojemności 150ml. Warto wspomnieć także i o tym, że napój przygotowywany w kawiarkach jest bardzo silny, dlatego też nawet 50ml jest w stanie obudzić nawet bardzo zmęczonego człowieka.

zaparzacz z dociskiem

Jaki zaparzacz dla całej rodziny?

Osoby, które potrzebują niezawodnego sprzętu dla całej rodziny, powinny postawić na zaparzacze tłokowe o bardzo dużej pojemności. Taki sprzęt pozwoli bardzo szybko przygotować odpowiednią ilość kawy. Wysokiej jakości zaparzacz (wejdź na Ostry-Sklep.pl, by zobaczyć przykłady) powinien charakteryzować się także solidnym wykonaniem. Materiał musi być nie tylko trwały na uszkodzenia mechaniczne, ale również na działanie wysokich temperatur. Nie można zapominać również o względach estetycznych, które wbrew pozorom odgrywają bardzo ważną rolę. Oryginalny zaparzacz od renomowanego producenta nie będzie zmieniał smaku i zapachu kawy, dlatego też warto postawić na markowy sprzęt z tzw. wyższej półki. Niestety metaliczny posmak może odebrać całą przyjemność z picia kawy.