Naczynia z powłoką ceramiczną cieszą się w Polsce bardzo dużym zainteresowaniem. Garnki ceramiczne: https://ostry-sklep.pl/garnki-ceramiczne posiadają bardzo wiele zalet, dlatego też warto bliżej im się przyjrzeć. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jak umiejętnie korzystać z naczyń ceramicznych, aby służyły nam sprawnie przez wiele długich lat użytkowania.

Jak należy obchodzić się z garnkami ceramicznymi?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że powłoki ceramiczne nie są tym samym, co garnki z powłoką teflonową. Na powłoce ceramicznej nie można smażyć dań zupełnie bez tłuszczu. Dzięki powłoce ceramicznej naczynia charakteryzują się bardzo wysokim przewodnictwem ciepła, dzięki czemu można używać średni albo niski poziom nagrzewania garnków na kuchence. Powłoka ceramiczna dłużej będzie nam służyć, jeżeli nie doprowadzimy do jej przegrzania.

Mycie garnków ceramicznych

Po każdym użyciu garnki ceramiczne należy dokładnie umyć i nie można zapominać o bardzo dokładnym przetarciu. Niestety na wilgotnych naczyniach osadza się cienka warstwa kamienia z wody, dlatego też powłoka ceramiczna systematycznie traci swoje nieprzywierające właściwości. Pamiętać należy również i o tym, że w garnkach ceramicznych nie można przechowywać długo żywności. Mowa tutaj przede wszystkim o tych potrawach, które w swoim składzie zawierają dużą ilość soli. Podczas mycia nie można korzystać także z soli, która jest rozcieńczona w wodzie.

owalny garnek ceramiczny marki Revol