Kupienie garnków to ważna decyzja. Tego typu akcesoria nie są tanie. Zwykle jesteśmy skłonni wydać nieco więcej podczas zakupu garnków. Uważamy, że mają służyć przez wiele lat. Dlatego właśnie przed ostateczną decyzją należy kierować się nie tylko ceną, ale przede wszystkim jakością wybieranych akcesoriów.

W ostatnim czasie popularność zdobywają garnki ceramiczne. Są to tak naprawdę garnki pokryte warstwą ceramiki. Dzięki tego typu zabiegowi udaje się uniknąć przywierania gotowanej potrawy do dna. Tego rodzaju powłoki uznaje się za bardzo dobrej jakości. Są naturalne, zatem nie trzeba obawiać się jakichkolwiek nieprzewidywalnych reakcji lub otruć. Ceramika nie reaguje bowiem z potrawami.

Dużą zaletą garnków ceramicznych jest także fakt, że nie ulegają one korozji ani jakimkolwiek zarysowaniom. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, iż nie wszystkie garnki tego rodzaju można wykorzystywać na kuchenkach indukcyjnych. Warto więc przed ewentualnym zakupem dokładnie przeczytać dołączone etykiety lub napisy na pudełku. Tam z pewnością znajdzie się adnotacja dotycząca indukcyjnego gotowania.